niedziela, 8 czerwca 2014

upał? zachowaj zimną krew!

 Dla odmiany stare jak świat patenty ratunkowe, gdy się coś w garderobie sypie...

Dziura w rajtkach (skarpecie) Dziurę w czarnych rajstopach najłatwiej skorygować zamalowując gadzinę na czarno mazakiem, oczywiście jeżeli rajtki są czerwone flamaster musi być czerwony...

Buty od czapy Wszystko zależy od motywacji. Najgorzej gdy pożądane trzewiczki są za ciasne. Doraźnie pomagają plastry, ale w ostateczności będzie potrzebny nóż! Czy buciki tego warte?  Wszelkie luzy w obuwiu nie stanowią problemu i podlegają prostej korekcie: wata, gazeta, wata + gazeta...


Feralny suwak Jeśli wyszłaś (wyszedłeś) z domu w spodniach, w których złośliwie rozpina się rozporek, jest prosty domowy sposób: gumkę recepturkę przewlekasz przez otwór w zapince suwaka, zapinasz suwak i zahaczasz recepturkę o guzik - trzyma jak złoto!
Dedykuję wielbicielom bajek, starych mebli i przygód mrożących krew w żyłach.

5 komentarzy:

 1. Pamiętam ,że u Makuszyńskiego młodzi poeci o złotych sercach acz zużytej garderobie malowali sobie palce u stóp atramentem, żeby nie świeciły za bardzo w dziruawych butach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieliśmy ostatnio ciekawe zdarzenie. Naszemu siedmiolatkowi podczas koncertu (śpiewał w chórze) na scenie Teatru Wielkiego odpadły obie podeszwy. Słowami pani Dulskiej "porządnym ludziom takie rzeczy się nie przytrafiają!"

  OdpowiedzUsuń
 4. O ja mam znacznie szerszy wachlarz...Perfekcja w gotowaniu i oczywiście sprzątaniu ;)))))

  OdpowiedzUsuń